Italien, Livigno
Lejlighed
Apartment Baita Cecilia
Fakta
Om Apartment Baita Cecilia
Baita Cecilia ligger i den nordlige ende af Livigno, tæt på skiløbet, skiudlejning og indkøb.
Beliggenhed
Bare 50 meter fra lejligheden finder du Cassana liften, som er en af de nyeste lifte i Livigno. Herfra kan du tage op på Carosello siden og nyde herligt skiløb i morgensolen.Bare 50 meter fra huset ligger nærmeste busstop og herfra kan du, ganske gratis, komme rundt i resten af Livigno.En kort gåtur fra lejlighederne finder du byens gågade, der emmer af liv. Her kan du gå på toldfri shopping, finde lækre restauranter og nyde en af de mange caféer og barer som ligger ud til pisten.Du skal bo her hvis ..
Du ønsker at bo tæt på skiløbet.Her har du aldrig langt til skiløbet om morgenen og skal dagen stå på skiløb på Mottolino siden har du bussen meget tæt på.Lejlighederne i Baita Cecilia er simple og indeholder hvad du skal bruge på din skiferie i Livigno. Samtidig har du både indkøb og skileje indenfor få meter.Det vigtigste her er:
- Super beliggenhed
- Skiløbet i gåafstand
- Du er nabo til en af vores bedste skiudlejninger
- Nærmeste indkøb under 50 meter fra huset
Hvordan smager maden?
Som jeg lige nævnte så ligger nærmeste indkøb meget tæt på lejlighedenSamdiMarket hedder supermarkedet. Her finder du en stor disk med kød og ost, alt sammen produceret i Livigno af de lokale bønder. Gør dig selv en tjeneste og kig ned i kælderen i supermarkedet. Her finder du en lækker vinkælder, hvor du med garanti kan få lov til at smage et par af de mange gode vine du finder her.Når du bor på Baita Cecilia, bor du også tæt på byens gågade. Her finder du et stort udbud af herlige madoplevelser. Alt fra de bedste pizzaer du kan forestille dig til store madoplevelser på de Michelin anbefalede restauranter.Livigno har det hele!Godt at vide
- Skiløbet er lige om hjørnet
- Skiopbevaring
- Gratis parkering
- Wifi
Afstande
Afstand til piste: 100 m
Afstand til lift: 100 m
Afstand til centrum: 300 m
Afstand til shopping: 300 m
Afstand til skibus: 50 m
Afstand til skileje: 100 m
Værelset
TV Ja
Bad Ja
Toilet Ja
Køleskab Ja
Sengelinned Ja
Håndklæder Ja
Kogeplade Ja
Wifi i lejlighed Ja
Mikrobølgeovn Ja
Mad og drikke
Faciliteter
Reception: Ja
Skirum: Ja
WiFi: Ja
3-vær. lejlighed 4 personer
Indrettet med dusch/wc, 2 soveværelser og køkken/opholdsrum.
Sengelinned - Kogeplade - Mikrobølgeovn – Køleskab - Håndklæder – TV – Elkedel - Wi-Fi (gratis)
Studio (Max 2 pers.)
En lille 1-vær. lejlighed med plads til 2 personer samt bad og toilet.Sengelinned - Kogeplade - Mikrobølgeovn – Køleskab - Håndklæder – TV – Elkedel - Wi-Fi (gratis)
Galleri
Filtrer kort visning