Hotel Le Val d'Isère
Bo centralt og tæt på liften hos det hyggelige Hotel Le Val d’Isere
Hotel Le Val d’Isere har en af de bedste placeringer i centrum af Val d’Isere. Når du forlader opholdets hoveddør, er der blot få minutters gå gang til det pulserende byliv.
Hyggelige fællesområder Hos Hotel Le Val d’Isere finder du en hyggelig lounge og en fortræffelig bar. Fællesområderne er indrettet med lædersofaer og –stole som giver en afslappet stemning, perfekt efter en lang dags skiløb.
Slap helt af på skiferien
Stedet er oplagt for skiløbere der nyder at slappe af og flade ud efter en lang dag på ski.
Værelserne
Der er i alt 52 værelser på hotellet - alle med eget bad og toilet. Alle værelserne er hyggeligt indrettet med alt, du måtte have brug for på skiferien.
Turistskat opkræves på destinationen
Turistskatten skal betales direkte til hotellet - enten kontant eller med kreditkort, og er ikke inkluderet i rejsens pris, da vi ikke må og kan håndtere økonomi mellem regering og gæst. Turistskat pr. person pr. nat varierer. Afgiftens størrelse er på baggrund af den officielle hotelklassificering og destination. Børn er undtaget at betale turistskat– alder varierer fra land/destination og til hotel. Læs mere her.
OBS! Kl. 07:30-21:00 må andre end lokale bybusser ikke køre ind i Val d'Isere. Hvis du ankommer i dette tidsrum, kan du tage en lokal bus fra La Daille til din indkvartering. Dette gælder også på din hjemrejse.
Værelsesbeskrivelser
Dobbeltværelse Standard 1-2 pers.
Dobbeltværelse Comfort 1-2 pers.
Quadruple Room - 4 pers.
Duplex quadruple
Quadruple med 2 soveværelser
Quadruple med 1 soveværelse
Qiuntuple med 2 soveværelser
Lejlighed Chevril
Lejlighed på ca. 82m2 med 2 soveværelser med dobbeltseng. Der er et badeværelse med toilet til hvert soveværelse. Det ene med brus og det andet med badekar. Herudover et opholdsrum med køkken og siddepladser. Der er morgenmad inkluderet.
Lejlighed Fornet
Lejlighed Manchet
Lejlighed på ca. 90m2 med 2 soveværelser med dobbeltseng. Der et badeværelse med toilet og brus til hvert værelse. Herudover et køkken/opholdsrum med siddepladser og en åben hems med 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng. Der er morgenmad inkluderet.
Fakta om Val d'Isere
